Najlepšie voľné zaujímavosti v Santorini, Grécko

slávny po celom svete pre svoje ohromujúce západy slnka, existuje množstvo ďalších vynikajúcich vecí, ktoré majú robiť v Santorini. Thira, ako je ostrov oficiálne pomenovaný, je svetoznámej destinácia a je jedným z najlepších miest na odhlásenie v Grécku.

Ostrov v tvare polmesiaca vďačí za jeho existenciu nespočetným sopečným erupciám, ktoré sa v priebehu rokov stalo v tom, čo je stále najaktívnejšia vulkanická oblasť v Egejskom mori.

Medzi najlepšími veciami, ktoré vidíte v Santorini, je impozantná Caldera, ktorá robí ostrov jedinečným z hľadiska prírodnej krajiny.

Ak by ste sa pýtali, čo robiť v Santorini, ostrov je domovom prirodzených aj historických pokladov, ktoré stoja za preskúmanie – to môže byť malé, ale Santorini má veľa ponúknuť!

Najlepší spôsob, ako to urobiť, je prenájom automobilu aspoň pár dní. Ostrov je veľmi kompaktný a jednou z najlepších vecí, ktoré majú robiť v Santorini, je mini road výlet cez svoju čeľusť-korunovanie terénu.

Santorini je tak malebné!

Prvýkrát som navštívil Santorini bol späť v roku 1997. Odvtedy som padol pod kúzlo mnohých ďalších gréckych ostrovov. Napriek tomu kúsok môjho srdca je navždy odišiel v Santorini.

Vrátil som sa početné časy v priebehu desaťročí a boli svedkami všetkých zmien, ktoré sa stali Santorini. Nie je to raz, aby sa jeho kúzlo nedokázali, aby som sa zamiloval do ostrova znova.

Toto sú 15 najlepších vecí, ktoré treba robiť v Santorini, nebudete chcieť nechať ujsť.

Obsah
1. Stratiť sa v úzkych uliciach Oia
2. Užite si jeden z najlepších slnkov na svete
3. Pripojte sa k prehliadke vinárstva
4. Plávať na červených, bielych a čiernych plážach
5. Výlet z Fira do OIA: Jedna z najlepších vecí, ktoré majú robiť v Santorini
6. Doprajte si západ slnka Caldera Cruise
7. Jedzte najlepšie souvlaki v Santorini
8. Pozrite sa na sopky: jedna z najviac vzrušujúcich vecí, ktoré majú robiť v Santorini
9. Krok vo vnútri Atlantis Bookshore
10. Sledujte film na otvorenom vzdušnom kine v Kamari
11. Preskúmajte kúzla v dedine Pyrgos
12. Vezmite jazdu na lanovke Santorini
13. Pozri Ancient Akrotiri, jeden z najlepších miest na odhlásenie v Santorini
14. Zažite nočný život ostrova
15. Vezmite si denný výlet do Thirassia Island
Bonus! Dobrovoľník so zvieratami
Teraz viete, čo robiť v Santorini

1. Stratiť sa v úzkych uliciach Oia

OIA je najviac fotografované mesto v Santorini z dobrého dôvodu. Architektonálne rozprávanie, OIA je jedným z druhu s jemne zakrivenými velšovanými budovami, ktoré vyzerajú, akoby boli vyrobené z bičovej smotany.

Prechádzky pozdĺž malebných liekov Oia sa cíti ako sen, z ktorého sa nikdy nechcete prebudiť.

Posadený na severnom konci Caldera, celé mesto OIA je vyrezané na skale s výhľadom na Egejské more. Prechádzka pozdĺž očarujúce bludisko úzkych uličiek patrí medzi najlepšie voľné veci v Santorini.

Putovanie cez úzke cesty OIA je nutnosťou

Krása OIA je však dôvodom, prečo malé ostrovné mesto typicky priťahuje neznesiteľne veľké množstvo návštevníkov, najmä počas obdobia špičkovej sezóny. Preto je najlepší čas na pozastavenie OIA je máj a október, zatiaľ čo júl a august je potrebné sa vyhnúť za každú cenu.

2. Užite si jeden z najlepších slnkov na svete

OIA je západ slnka je pravdepodobne hlavným dôvodom, prečo Santorini získala takúto svetovú slávu. Nie je nič ako sledovanie červenej gule, aby sa hlboko potápal do mora, zatiaľ čo všetko okolo je zafarbené v odtieňoch červenej, oranžovej a zlatej.

Zrúcanina Byzantského hradu OIA je najlepší bod, ktorý si vychutnával západ slnka. To povedal, môže sa dostať naozaj, naozaj preplnené. Takže, ak nie ste v jednom z nádherných jaskynných hotelov v Oia, a preto sme schopní zažiť západ slnka z mieru a pohodu vašej súkromnej verandy, prečo nie hlaviť na Firu namiesto toho?

Sunsets na Santorini sú veci legiend

Sunsets na Fire sú rovnako ohromujúce ako OIA’S!

In fact, it’s even more impressive as the sun, instead of diving into the sea, leaves the stage by hiding behind the volcano.

Find a secluded spot along the cliff or, better still, choose a table at one of the bars hanging on the cliff and wait for the sun to dip in style. witnessing a sunset in Santorini is one of the best things to do in all of Greece.

Planning to check out other islands in Greece? Don’t miss our travel posts on Zakynthos, Corfu, Paros, Athens, Rhodes, Zagori, Elounda, Ios and more! Plus, don’t miss our epic guide to travelling in Greece.

3. join a Winery Tour

Santorini produces some of the best dry wines in Greece, namely Assyrtiko and Nykteri, as well as Vinsanto, the island’s famous dessert wine. Santorini wines are not only top-quality but also unique because of the special qualities of the volcanic soil on which grapes grow.

One of the best activities in Santorini is hands down a tour of the island’s wineries. among them, the modern and elegant Santo Wines Winery near Pyrgos village offers tours as well as tastings with breathtaking views of the caldera — which is actually a terrific place to watch the sunset as well.

Click here for a small group tour that takes you to 3 different wineries, and includes a knowledgeable guide and 12 wine tastings.

Make sure to check out a winery during your stay in Santorini

If you’re into wine, joining a wine tour is a must do in Santorini.

4. Plávať na červených, bielych a čiernych plážach

All that volcanic activity I mentioned earlier is responsible for yet another unique phenomenon in Santorini.

What you see on the island’s beaches is not your regular kind of sand and pebbles (which you might find in nearby Italy), but lava which has been solidified throughout the centuries. Hence, the various colours.

The Red beach in Akrotiri is by far the most impressive one in Santorini. As its name suggests, both the sand and the cliffs that loom over the beach are red in colour, creating an utterly spectacular, almost unreal, effect. access to the Red beach is either by boat or via an easy footpath.

Red beach Santorini is a beauty

On the other side of the rock lies a different beach which is bright white in colour. The White beach is one of the most wonderful places to check out in Santorini and it’s nearly as impressive as the Red Beach, to which it is connected by boat service.

Last but not least, Black beach happens to be the best beach in Santorini. Its official name is Perissa but most people call it Black beach because of the colour of the sand.

Santorini is famous for many things but its beaches aren’t the best in Greece. That said, Perissa is an exception to this rule and is the optimal place for a wonderful day at the beach!

If you’d like to sail around the island on a glamorous catamaran, with stops at the two of these beaches, the hot springs of the volcano, snorkelling and swimming and a fabulous lunch on board, click here to check out a very highly rated tour!

5. Výlet z Fira do OIA: Jedna z najlepších vecí, ktoré majú robiť v Santorini

Santorini usually comes off as the epitome of glamour and, oftentimes, a playground for the rich and famous. Although this is true to some extent, don’t forget that Santorini is, first and foremost, a picturesque Greek island of breathtaking natural beauty and stunning architecture.

One of the best ways to savour both its natural charms and architectural wonders is by walking the entire length of the path that connects Fira to Oia. This 10km hike is among the most scenic ones in Greece as it involves walking along the rim of the caldera for the most part.

Hiking on Santorini is one of the best things to do — just make sure you have water and a hat!

This hike has both uphill and downhill walks, no matter which direction you choose (either from Fira to Oia or vice versa). Also, there is absolutely no shade along the route — if visiting Santorini in the summer, make sure you set off for the hike early in the morning to avoid the unbearable heat.

The hike from Fira to Oia is one of the most fascinating things to do in Santorini. and it is totally free. 

6. Doprajte si západ slnka Caldera Cruise

Sometimes, it’s totally worth spending some extra cash to have a once-in-a-lifetime experience! one of the most upscale activities in Santorini is taking a cruise of the caldera at sunset.

There are many sunset cruises to choose from that range from less than €50 to €1000 and more. most of them offer meals and drinks, while, if you really want to splurge, there’s also the possibility for a private tour on a catamaran or sailing boat.

No matter the details, all sunset caldera cruises have one thing in common — they offer unforgettable sunset views from the best vantage point. Click here for one of the most popular sunset tours, which includes dinner and wine for around $100.

Nothing says romance like a sunset cruise in Santorini

7. Jedzte najlepšie souvlaki v Santorini

Going back to more budget-friendly things to do in Santorini, let me introduce you to the best souvlaki on the island: Lucky’s Souvlakis in Fira.

On an island famous for its top-end (expensive) dining options, a down-to-earth meal consisting of the most famous street food in Greece should not be overlooked.

To us GreekS, je všeobecne známe, že ďalej od pevninského Grécka, ktorý pôjdete, tým menej chutné sa Souvlaki dostane. Zvyčajne si myslíme, že grécke ostrovy nie sú najlepšími miestami v krajine, aby vyskúšali Souvlaki.

Takže je to dosť neuveriteľné, že taký dobrý souvlaki možno nájsť nielen na gréckom ostrove, ale na jednej z najviac turistických!

Souvlaki na Santorini je nutnosťou

Zakaždým, keď sa pozrieť na Santorini, uistite sa, že som jedol na šťastie souvlakis aspoň raz.

Aj keď už nie som jesť mäso, som rád, že existujú aj vegetariánske možnosti, ktoré môžu ľahko konkurovať originálnym souvlaki z hľadiska chuti a kvality. Grécke jedlo je niektoré z najlepších na svete, nenechajte si ujsť túto souvlaki.

8. Pozrite sa na sopky: jedna z najviac vzrušujúcich vecí, ktoré majú robiť v Santorini

Geologicky povedané, ostrov Santorini, Caldera, Thirassia Island a všetky ostatné blízke ostrovčeky sú súčasťou jednej a tej istej sopky.

To znamená, že prehliadka sopky znamená navštíviť dve špecifické sopečné ostrovčeky: palea kameni a nea kameni.

Predajne oceňované výlety loďou do oboch týchto drobných ostrovov začínajú denne od Athinios Port (Santoriniho hlavného prístavu), starý prístav v Fire a Ammoudi Bay v Oia.

Nea Kameni je prvá zastávka na tejto ceste. Tam, po 30-minútovej túre, môžete stáť vedľa aktívneho sopky kráter, ktorý takmer vždy nafúkne trochu dymu a vône síry.

Okrem nereálneho prostredia samotného ostrova Nea Kameni sú výhľady Santorini z tohto sveta. Pozrite sa na túto malú skupinu Catamaran Tour, ktorý zahŕňa šnorchlovanie, obed a oveľa viac. Alebo toto turné, ktoré zahŕňa večeru.

Nea Kameni, úžasný výlet

Odchod NEA KAMENI BEZPEČNOSTI, LODE potom vedie do Paley Kameni.

Tu sa nedostanete na krok na ostrove sám, ale môžete skočiť do vody a zažiť kúpanie v sírových pružinách. Ten je zodpovedný za otáčanie vody, ktorá je podivná, ale pokojná odtieň zelenej, a pre vysoké teploty vody, aj v zime.

S možnosťou chodiť po aktívnom krátere sopky a kúpanie v zelených sírových vodách sa nestane každý deň, takže sa uistite, že pridáte túto prehliadku do zoznamu muster-do aktivít v Santorini.

9. Krok vo vnútri Atlantis Bookshore

Prechádzka pozdĺž hlavného mramorového chodníka v Oia, budete určite naraziť na jediné kníhkupectvo mesta, slávnych Atlantis knihy.

To, čo začalo ako bláznivá myšlienka dvoch amerických kamarátov, ktorí trávia svoju letnú dovolenku na ostrove Santorini a uvedomil si, že nikde kupuje knihy, keď dokončili ich, rástol, aby sa stal jedným z najlepších a najobľúbenejších kníhkupectva.

Atlantis knihy majú široký výber literatúry v mnohých jazykoch, ako je angličtina, taliančina, španielčina, grécka, francúzština, nemecká a mandarínka. Vstúpili do kuriózneho jaskynného obchodu je jedinečný zážitok samostatne.

Atlantis Bookstore je taký jedinečný!

10. Sledujte film na otvorenom vzdušnom kine v Kamari

Jedna z najlepších vecí, ktoré treba robiť v Grécku počas leta alebo na jar, je sledovať film v kine pod holým nebom.

Kamari Village v Santorini je domovom jedného z najlepších otvorených kín na svete. S ľahkým prístupom buď automobilom alebo verejným prenosom (autobusová zastávka je priamo mimo dverí kina), neexistujú aspoň jeden večer!

Kino otvoril svoje brány v roku 1987. Odvtedy, čo odvtedy ponúka miestnym obyvateľom a návštevníkom podobnú šancu sledovať filmy v najkrajšom prostredí, zatiaľ čo jeho bar slúži nádherným koktailom a občerstveniam.

Ak sa zaujímate, čo robiť v Santorini

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post