Bežný deň na expedícii Antarktídy Cruise

Adventurous Kate obsahuje pridružené odkazy. Ak prostredníctvom týchto odkazov uskutočníte nákup, zarobím vám províziu bez ďalších nákladov. Vďaka!

Zdieľajte na Twitteri
Zdielať na Facebook-u
Zdieľať na Pinterest
Zdieľajte e -mail

Aký je bežný deň v Antarktíde? Čo robíš? Ako trávite čas? Aké je to zima?! Dostal som také početné obavy týkajúce sa Antarktídy, ale to, o čom som naozaj chcel zostaviť, je to, čo je v Antarktíde skutočne spoločný deň v Antarktíde.

Prvé veci: Každý, kto bol v Antarktíde, sa zasmeje, pretože v Antarktíde nie je nič také ako bežný deň! Ste držaní rozmarov závažného prostredia. Vaša posádka by mohla mať najlepšie položené plány a môžu byť v okamihu zrazené.

V marci 2018 som cestoval po Ocean Diamond s Quark Expeditions, ktorý ma držal na tejto ceste. Strávil som pár dní tým, že som si robil poznámky o všetkom, čo som urobil, aby som vám mohol zostaviť tento príspevok. Tu je kompletný protokol z toho, ako som jedného dňa strávil v Antarktíde.

6:45: Môj alarm vypne. Leanne, môj spolubývajúci, už je hore a osprchuje sa. Ako samostatný cestovateľ som pochopil, že budem spárovaný s cudzincom; Mal som šťastie, že som niekoho miloval a ohľaduplným ako Leanne, ktorý je o niekoľko rokov starší ako ja a pochádza z Melbourne cez Adelaide.

Dostávam telefón a rýchlo sa pozriem na e -mail lode, môj jediný zdroj internetu počas našich 12 dní na mori. (Na palube je satelitný internet, ale za 100 dolárov za 100 MB, neplánujem sa ho dotknúť!) E -mailom len niekoľkým kamarátom a členom rodiny, aby som im dal vedieť, že som nažive a skontrolujte všetko doma.

7:15: „Dobré ráno, všetci, dobré ráno.“ Každé ráno začína rovnakým spôsobom, s vyhlásením o interkomu. Bude to krásny deň na ostrove Danco.

7:25: Stretnutie na kajaku v hornej reštaurácii na palube Four. Stretávame sa každé ráno, aby sme dostali základný náter na podmienky a zistili, čo leží pred nami. Podmienky na kajaku sa môžu zmeniť o minútu, najmä niekde tak divoké ako Antarktída, ale vyzerá to dobre – sme dnes vyčistili pádlovanie, ráno aj popoludní!

7:35: Raňajky! Zasiahla som prispôsobenú omeletu znamenala vegetariánsku omeletu a porozprával sa s mojím kuchárom, ktorý pochádza z Kirgizska. Je to koniec Antarktickej sezóny a je nadšený, že ide domov. Jeho rodina plánuje vítanú domácu párty.

Svojím mozog prebodnem kvôli kirgizským vedomostiam. “Budeš mať Plov?”

Vtrhne do úsmevu. “Áno! Moja matka robí to najlepšie Plov! “

8:10: Suit Up! Obliekanie si trvá veľa času: Najprv moja základná vrstva, potom moja druhá vrstva, potom moja kajaku. Doplňujem to mojou kajakou sukňou, topánkami, životnou vestou, klobúkom, ohrievačmi rúk a rukavicami. (Viac podrobností o tom, čo som tu použil a zabalil.) Pripravené na čokoľvek.

8:25: Čas stretnutia kajaku! Stretávame sa 20 minút pred tým, ako sa prvá skupina dostane na gangway, „Zipspl and Cippped“, a spozorujte si Zodiacs, ktoré sú spustené zhora.

“Hej,” hovorí náš sprievodca Michael. “Všetci, vložte ruky do stredu.” Teraz ich otočte nabok. “ Zaťažuje päsť a spúšťa nás všetkých, aby sme urobili špirálu, a fandíme!

Keďže dnes budeme chodiť po Antarktickej pôde, prechádzame vankou dezinfekčnej služby, aby sme zabránili nečistotám. Alebo Chauffeur je dnes Juani z Južnej Afriky-nie je prekvapujúce, že nám trvá asi dve minúty, kým sme si uvedomili, že máme spoločného Juhoafrického priateľa-a rýchlosť smerom k nášmu miestach s odchodom.

Brian a ja sme partnermi na tejto ceste. Pravdepodobne je cestujúcim, s ktorým mám najčastejšie spoločné: je v tridsiatych rokoch, žije v meste východného pobrežia, má rád Broadway a žije päť minút chôdze od svojho súrodenca, rovnako ako ja. Brian je vzadu; Som vpredu. Náš sprievodca Vickie drží kajak na mieste, keď som položil nohy na sedadlo, sedel na vrchu kajaku a hladko posúva svoju metódu a potom natiahnem kajakovú sukňu cez moje sedadlo.

Ostrov Danco je naša ranná exkurzia. Toto je hlavná kolónia gentoo Penguin a my sa pádlame pozdĺž pobrežia, žasli po tučniakoch, ktorí sa hrajú vo vode pred nami. Prvá skupina sa objaví na ostrove a my im prezeráme veľa fotografií.

Vtedy sa objaví absolútny zázrak – početné otočné tučniaky začnú skákať okolo vody! Až do dnešného dňa som videl iba asi tucet z nich, Max. To je neuveriteľné. S radosťou som nezmyselný.

Čoskoro sa otočíme a začneme pádlovanie okolo ostrova. Čoskoro pristávame v drsnom ľade. Pred pár dňami sme sa pádli cez drsný ľad v Port Charcot, ale tento ľad je iný. Nie je to také hlučné. Potrebuje úroveň atleticizmu, ktorý som doteraz nenasadil a čoskoro som z dychu – ale stále tlačím. (Cítim sa zle, že som fotografoval tak početné fotografie a nechal Briana, aby urobil bremeno kajaku!)

Ale je tu odmena. Prejdeme cez ľad a skončíme v mýtine, obklopenom oteľovacím modrým ľadovcom zo všetkých strán. Z bezpečnostných dôvodov sa nemôžeme dostať nikam blízko, ale zvuk by ste nemohli vynechať, aj keď stenullnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post